Boulingas
Boulingas
 

Saugaus boulingo žaidimo ir etiketo taisyklės

1. Jeigu Jus pakvietė į boulingo klubą - pasistenkite nevėluoti.
2. Atėję į klubą pasikeiskite avalynę į specialiai boulingui žaisti skirtus batelius.
3. Tinkamai parinkta avalynė - vienas iš pagrindinių jūsų sėkmės veiksnių. Dauguma pradedančių žaidėjų naudojasi boulingo klubuose nuomojama avalyne. Prieš žaisdami įsitikinkite, ar boulingo bateliai jums nespaudžia, ar nėra dideli.
4. Nesistenkite susinešti visų salėje esančių rutulių prie savo takelio, išsirinkite vieną, labiausiai tinkantį rutulį.
5. Žaidimo metu, sekite įvykius takelyje, atėjus Jūsų eilei mesti rutulį, negaišinkite žaidimo draugų, neverskite jų ilgai laukti savo metimo. Bet ir žaidėjų skubinimas metant ar trypčiojimas už nugaros nėra sveikintinas.
6. Stenkitės neperžengti savo takelio ribų.
7. Rutulį meskite tik įsitikinę, kad kėgliai pastatyti ir uždanga pakelta.
8. Kai du gretimuose takuose žaidėjai yra pasirengę išmesti rutulį, pirmumo teisę turi žaidėjas, stovintis dešinėje - visai kaip KET - kliūtis iš dešinės.
9. Boulingas - tai ne disko metimo rungtis. Rutulys iki kėglių turi riedėti taku, o ne skristi oru.
10. Neperženginėkite "FOUL" linijos (ribos tarp įsibėgėjimo ir rutulio riedėjimo takelio). Jūsų boulingo batelių padas susiteps ir tai trukdys Jūsų tolimesnį žaidimą.
11. Šalia takelio padėti rankšluosčiai yra skirti žaidėjų kamuoliams valyti.
12. Negriebkite rutulio kitam žaidėjui iš po nosies. Jeigu nerandate Jums tinkančio rutulio stovuose, kreipkitės pagalbos į žaidimų vadybininką.
13. Ant įsibėgėjimo takelio neleidžiama lipti su gėrimu, cigarete ar mobiliuoju telefonu rankoje. Valgykite, gerkite ir rūkykite tik už žaidimo zonos ribų.
14. Kai žaidžiama rimtai, juokelius ir pašaipėlės - šalin!
15. Boulingas tai pramoga ir sportas. Žaisdami mėgaukitės žaidimu, nepriklausomai nuo Jūsų pasiekto rezultato - vadovaukitės olimpiniu principu - svarbiausia DALYVAUTI, o ne laimėti.

 

Rutulio laikymas

 

 


Labiausiai paplitęs tradicinis rutulio laikymas "trimis pirštais" - nykščiu, didžiuoju ir bevardžiu. Nykštys turėtų būti rutulio viršuje, "nutaikytas" kėglių link. 

 

 

 

 

Rutulio metimo technika

Mes supažindinsime Jus su populiariausiu - klasikiniu metimo būdu. Norintiems gerai žaisti patariame - visų pirma reikėtų išmokti "vaikščioti taku". Tai yra svarbu tolimesniam žaidimo tobulinimui .
Šis metimo technikos aprašymas skirtas dešine ranka žaidžiantiems žaidėjams.

Pradinė padėtis

Pėdos šalia, tarp jų ne didesnis kaip 10 cm tarpas.
Atsistokite tiesiai, keliai šiek tiek sulenkti, kairę koją pastatykite truputį į priekį, kūno svorį "permeskite" ant kairės kojos. Rutulį laikykite abiem rankom, dešinės rankos pirštus įkišę į rutulio skyles, o kairiajai "atiduodami" didžiąją masės dalį.

 

 

 

 

Pirmas žingsnis - rutulio stūmimas

Užsimojimas yra pirmasis ir svarbiausias judesys žaidžiant boulingą. Vienu švelniu lengvu mostu stumkite rutulį į priekį ir šiek tiek žemyn. Tuomet dešine koja ženkite pirmą žingsnį.

 

 

 

Antras žingsnis

Leisdami rutulį žemyn, ranką stenkitės laikyti kuo arčiau kūno. Nugara tiesi. Kaire koja ženkite žingsnį, laisva ranka laikykite pusiausvyrą.

 

 

 

Trečias žingsnis

Šioje padėtyje rutulys yra aukščiausiame užsimojimo taške. Tačiau jis neturi būti iškeltas aukščiau pečių. Pečius laikykite lygiagrečiai kėgliams.

 

 

Ketvirtas žingsnis

Slystant kairei kojai, rutulys juda į priekį, kaire koja pritupiame, dešinę "užmetame už savęs" , išlaisviname vietą dešinei rankai laisvai judėti į priekį. Šie judesiai turi būti atliekami vienu metu. Pats geriausias derinys - kai kairė koja ir dešinė ranka metimo metu takelio liniją pasiekia tuo pačiu metu, pečiai - lygiagretūs kėgliams.

 

 

 

Rutulio paleidimas iš rankų

Išleiskite rutulį, kai jis aplenkia Jūsų koją. Metimo metu riešas turi būti tiesus, o pirštai - žemutiniame dešiniame rutulio ketvirtyje. Nykštys paleis rutulį automatiškai, o pirštai padės išlaikyti ir pakoreguoti kryptį.

 

 

 

 

 

Metimo tęsinys

Kai rutulys paleidžiamas, Jūsų ranka dar palydi jį, garantuodama, kad rutulys nusileis švelniai ir tiksliai.

 

 

 

Kaip numušti po pirmojo metimo likusius stovėti kėglius?

Norėdami numušti likusius kėglius, rutulį meskite nuo priešingos įsibėgėjimo takelio pusės. Jei likę kėgliai yra dešinėje nuo centro pusėje, rutulį meskite iš kairės įsibėgėjimo takelio dalies, ir atvirkščiai .
Tamsios rodyklės, esančios ant takelio už penkiolikos pėdų nuo linijos, skiriančios įsibėgėjimo ir rutulio riedėjimo zonos , vadinamos "strėlėmis". Bandymų metu, kai mesdami rutulį padarysite klaidų, Jūs įsiminsite atitinkamas "strėles", kurios bus taikiklis kitiems Jūsų metimams.
Tikslumas, žaidžiant boulingą, visuomet yra daug svarbesnis nei rutulio išmetimo jėga ar greitis.

 

 

 

 

 

 

 

Žaisk buolingą drauge su mumis !